WELL és munkaerőmegtartás
A WELL #holisztikus szempontrendszere alapján a belső tereket és az épületet használó embereket érinti. A #WELL minősítő csapat orvosok, pszichológusok, építészek, gépésztervezők és egyéb szakági tervezők bevonásával valósul meg.
WELL és Magyarország
WELL regisztráció alapján ma Magyarországon 38 épületet áll minősítés alatt. A #WELL minősítést a tervezést megelőzően érdemes elkezdeni, majd a teljes tervezési folyamatot végigkövetve a beköltözést követően is szükséges helyszíni ellenőrzés, és negyedéves, féléves és éves mérések és jelentések küldése a nemzetközi WELL központ az #IWBI számára.
WELL és #munkaerőmegtartás
A WELL alkalmazása egy munkaerőmegtartási eszköz. Példaként, az Uber a dolgozói megtartása miatt vezette be a szervezetbe a WELL szempontrendszerét és alakította ki használatával több helyszínen is irodáit. A WELL az UBER-nél 13 helyszínen és 11 APAC telephellyel van jelen, a WELL Portfolio programba való csatlakozással. Ezáltal a WELL integrálható az ESG és Fenntarthatósági Riportokba. Az UBER megszerezte a WELL Healthy Safety Ratinget 7 helyszínen. A WELL Health and Safety rendszere a Covid miatti kihívásokra ad választ, egészséges és biztonságos környezet biztosításával. Ez is azt mutatja, hogy a WELL egy hosszútávú folyamat, nem egy állomás a cég életében.
UBER szervezeti célok:
- a szervezet elkötelezett a munkavállalói #egészség és a #wellbeing mellett
- folyamatos #wellness megoldásokat alkalmazó stratégia megalkotása
- kiemelkedően #tehetséges munkatársak bevonzása és megtartása
- az ügyfelek márkahűségének erősítése
- portál stratégiai elősegítése

Mit jelent a WELL az ESG keretrendszerben?
- a WELL alkalmazható épület és portfólió méretben, teljes minősítésként és alminősítésként
- a WELL összhangban van a leggyakrabban alkalmazott ESG #keretrendszerekkel
- a WELL ESG és #CSR Riportok alapján könnyen alkalmazható
Az ESG-ben az #egészség témaköre még nem elég fontos szerepet tölt be.
Az egészség, a #wellbeing és az #egyenlőség jelenti az ESG-n belüli piaci előnyt.